ELXY100ELL222MK25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXY100ELL222MK25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1690mA 7000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXY100ELL222MK25S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ELXY100ELL222MK25S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 25 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
10 VDC