EMVE101ARA101MKE0S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMVE101ARA101MKE0S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 100V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 380mA 2000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EMVE101ARA101MKE0S
Part No:
EMVE101ARA101MKE0S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
250
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
12.5 x 13.5 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
100 VDC