EMVY160ADA101MF55G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EMVY160ADA101MF55G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 140mA 1000h 105A°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: EMVY160ADA101MF55G
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EMVY160ADA101MF55G
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
6.3 x 5.2 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
16 VDC