ESMG161ELL221MLN3S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMG161ELL221MLN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 160V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 760mA 2000h 85A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMG161ELL221MLN3S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ESMG161ELL221MLN3S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
16 x 31.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
160 VDC