ESMQ161VSN102MP40S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMQ161VSN102MP40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 160V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 3000mA 2000h 85A°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMQ161VSN102MP40S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ESMQ161VSN102MP40S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 85 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
22 x 40 mm
Termination Style:
Snap-In2202
Voltage:
160 VDC