KTS500B226M76N0T00 by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
KTS500B226M76N0T00
Chemi-Con
Ceramic Capacitor - 22µF - ±20% Tolerance - 50V - AEC-Q200 Ratings - X7R Temperature Coefficient - 3025 (7563 Metric) Package - Surface Mount.
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The KTS500B226M76N0T00 is ceramic capacitor with dimensions: 0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm). Operating temperature range is from -55°C to 125°C.