EC7BW18-72D12 by cincon electronics
Image is representational - see mfr. specs
EC7BW18-72D12
Cincon Electronics
Isolated DC/DC Converter - 20W - Dual Output - 8.5-160 VDC Input - ±12 VDC Output - ±833mA - 4.2kVDC/3kVAC Isolation - Through Hole - On/Off Pos Logic
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION