SEK101M025ST by cornell dubilier/mallory
Image is representational - see mfr. specs
SEK101M025ST
Cornell Dubilier/Mallory
Aluminum Electrolytic Capacitor - 100uF ±20% - 25VDC - Radial Through Hole - 11x6.3mm Dia - 2.5mm Lead Spacing - 105°C - Bulk
RoHS Compliant
PACK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The SEK101M025ST is aluminum electrolytic capacitor with dimensions: 0.248" Dia (6.30mm) x 0.433" (11.00mm). Lead spacing of this capacitor is 0.098" (2.50mm).