380LQ271M315H022 by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
380LQ271M315H022
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 270uF ±20% - 315V - 85°C - Through Hole Snap-In - 30mm x 22mm Dia.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION