381LQ153M016H032 by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
381LQ153M016H032
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 15000uF ±20% - 16V - 105°C - Through Hole Snap-In - 35mm x 22mm Dia.
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Accessories
DESCRIPTION