CD15ED270JO3F
CD15ED270JO3F
In Stock: 2,183
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
CD15ED270JO3 by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
CD15ED270JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 27pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= -20 to 100ppm/°C
RoHS Non-Compliant
BAG Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CD15ED270JO3
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
CD15ED270JO3
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BAG
Capacitance Value:
27 pF
Lead Pitch For Radial:
5.9 mm
Dimension:
11.4(Max) x 4.3(Max) x 9.1(Max) mm
Family:
CD15
Construction:
N/A
Lead Diameter:
0.6 mm