CD15FC681JO3
Cornell DubilierMica Capacitor - Standard Dipped - 680pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
RoHS Non-Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Mica Capacitor - Standard Dipped - 680pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
Search Keywords: CD15FC681JO3
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
CD15FC681JO3
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
100
Package Type:
BAG
Capacitance Value:
680 pF
Family:
CD15
Dimension:
11.9(Max) x 5.3(Max) x 9.9(Max) mm
Lead Diameter:
0.6 mm
Lead Pitch For Radial:
5.9 mm
Construction:
N/A
This product is NOT RoHS Compliant. See Alternatives
IN STOCK: 0
Minimum Order Quantity: 5
Factory Lead-Time 12 Weeks
Qty
Unit Price
5
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
CD15FD331JO3F
Mica Capacitor - Standard Dipped - 330pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70...
MP080A
Crystal 8MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/U Thru-Hole Bulk
PCB headers - nominal current: 12 A - rated voltage (III/2): 320 V - nominal cross section...