CD5EC750JO3F by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
CD5EC750JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Miniature Dipped - 75pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= -20 to 100ppm/°C - RoHS
RoHS Compliant
BAG Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CD5EC750JO3F
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
CD5EC750JO3F
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BAG
Capacitance Value:
75 pF
Family:
CD5
Dimension:
6.9(Max) x 4.1(Max) x 5.8(Max) mm
Lead Pitch For Radial:
3 mm
Construction:
N/A
Lead Diameter:
0.4 mm