SLPX222M080C3P3 by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
SLPX222M080C3P3
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 85°C - Radial - 2200uF (+/-) 20% - 80VDC - Snap-in - 25mm Dia x 30mm
DESCRIPTION
Search Keywords: SLPX222M080C3P3
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
SLPX222M080C3P3
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
CARTON
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Through Hole
Voltage:
80 VDC
IN STOCK: 66
Ships today, if you order in
Buy all 66 in-stock or the regular minimum order quantity of 100