T491D336K016AS-F by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
T491D336K016AS-F
Cornell Dubilier
Cap Tant Solid 33uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 125°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: T491D336K016ASF
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
T491D336K016AS-F
EAR99
1
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
33 uF
Voltage:
16 VDC
Termination Style:
Inward L
Case Code:
D
Tolerance:
10 %
Mounting:
Surface Mount
Equivalent Series Resistance:
N/A
Lead Pitch For Radial:
N/R
Dimension:
7.3 x 4.3 x 2.8 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C