TIM335K025P0W by cornell dubilier
Image is representational - see mfr. specs
TIM335K025P0W
Cornell Dubilier
Cap Tant Solid 3.3uF 25V 10% (5.84 X 2.67 X 8.76mm) Radial 3.18mm 125°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: TIM335K025P0W
Supplier:
Cornell Dubilier
Part No:
TIM335K025P0W
EAR99
1
Capacitance Value:
3.3 uF
Voltage:
25 VDC
Termination Style:
Radial
Case Code:
N/R
Tolerance:
10 %
Mounting:
Through Hole
Equivalent Series Resistance:
N/A
Lead Pitch For Radial:
3.18 mm
Dimension:
5.84 x 2.67 x 8.76 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Life Cycle:
Discontinued
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 2
Ships today, if you order in
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 5