Z23S3715M01N by cornell dubilier
Z23S3715M01N
Cornell Dubilier
Capacitor - 15uF - ±6% Tolerance - 370V - 70°C - SuperMet Round Oil Filled Metal Case. ...
RoHS Compliant
Carton Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The Z23S3715M01N from Cornell Dubilier is capacitor with 15uF capacitance, ±6% Tolerance, 370V voltage rating. This capacitor has SuperMet round oil filled metal case with 70°C case temperature. Dimensions of this capacitor are 1.75" Dia (44.45mm) x 2.75" (69.9mm).