2499003A502PLF by cts corporation
Image is representational - see mfr. specs
2499003A502PLF
CTS Corporation
Feed Through Capacitor - 5000pF - 500V - 20A - Axial - Bushing.
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 2499003A502PLF is capacitor with dimensions 0.250" Dia x 0.468" L (6.35mm x 11.89mm).