MXO45HS-3C-16M000000
CTS CorporationHCMOS/TTL Oscillator - 16 MHz - ±50ppm Stability - 5V - 26mA - -20°C to 70°C - 8-DIP - 4 Leads (Half Size - Metal Can).
DESCRIPTION
The MXO45HS-3C-16M000000 is HCMOS/TTL oscillator with dimensions: 0.520" L x 0.520" W x 0.240" H (13.20mm x 13.20mm x 6.10mm).