PFB0824UHE-T500
Delta Thermal / EMI / SolenoidsDC Fan Axial Ball 24V 14V to 26.4V 107.3CFM 61dB (80 X 80 X 38mm)
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
DC Fan Axial Ball 24V 14V to 26.4V 107.3CFM 61dB (80 X 80 X 38mm)
Search Keywords: PFB0824UHET500
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Delta Thermal / EMI / Solenoids
Part No:
PFB0824UHE-T500
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
90
Category:
DC Fan
Dimension:
80 x 80 x 38 mm
Voltage Rating:
24 V
Power Rating:
18.48 W
Maximum Airflow:
107 CFM
Noise Level:
61 dB
Special Features:
None
Termination:
Lead Wires
Housing Material:
Plastic
Operating Temperature:
-10 to 60 °C
IN STOCK: 0
MOQ for out of Stock Qty: 135
Factory Lead-Time 32 Weeks
Qty
Unit Price
135
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
0.8FH,R05H.5,100,08/Sn,TR,SC
0.8FH,R05H.5,140,08/Sn,TR,SC
82_MMBX-50-0-14/111_NH
Coaxial Connector - MMBX - 50 Ohm - Straight PCB jack (female)
3266W-1-103LF
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 6.71 X 4.5 X 8.26mm - Pin -...
JZ100
Ceramic SMT Trimmer - 10pF - 220 VDC