DIW120SIC023-AQ by diotec semiconductors
Image is representational - see mfr. specs
DIW120SIC023-AQ
Diotec Semiconductors
SiC MOSFET - TO-247-3L - N - 130A - 1200V - 23mΩ - 175°C - AEC-Q101
RoHS Compliant
Tube Packaging
Accessories
DESCRIPTION