TL2230OAF100Q
TL2230OAF100Q
In Stock: 26
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
TL2230OAF100 by e-switch
Image is representational - see mfr. specs
TL2230OAF100
E-Switch
Pushbutton Switch - DPDT - Standard - 30VDC - 100mA - Plunger for Cap Actuator - PC Pin - Through Hole.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The TL2230OAF100 is pushbutton switch with On-(On) switch function.
Search Keywords: TL2230OAF100
Supplier:
E-Switch
Part No:
TL2230OAF100
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Mounting:
Through Hole
Pole Throw Configuration:
DPDT
Switch Configuration:
N.O./N.C.
Contact Rating @ Voltage:
0.1A@30VAC 30 VDC