BK/GMC-3.15A by eaton electronics / bussmann
Image is representational - see mfr. specs
BK/GMC-3.15A
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Medium Time Delay Acting 3.15A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton CCC/CSA/UL
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: BKGMC315A
Part No:
BK/GMC-3.15A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
EAR99
5
Fuse Size:
5 x 20 mm
Acting:
Medium Time Delay
Current Rating:
3.15 A
Maximum AC Voltage Rating:
250 V