A2D250-AD26-05 by ebm-papst
Image is representational - see mfr. specs
A2D250-AD26-05
ebm-papst
AC axial fan – 3 Phase - Nominal voltage: 400/480 VAC – Frequency: 50/60 Hz - Speed 2920 rpm - Power consumption: 230 W - Current draw: 0.32 A - Air flow: 800 m3/h - Size: 250 mm - 2.140 kg
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The EBM-PAPST A2D250-AD26-05 is a three phase AC axial fan with five sheet steel, coated in black blades and ball bearing. It has a power consumption of 230 W and a voltage rating of 400/480 VAC. This fan has speed of 2920 rpm and an air flow through the