125XL-0282-010 by etri / rosenberg / ecofit
Image is representational - see mfr. specs
125XL-0282-010
ETRI / Rosenberg / Ecofit
AC Fan Salt Fog Axial Ball Bearing 115V 53CFM/57.24CFM 30dB/32dB 119 X 119 X 38.9mm
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 125XL0282010
Supplier:
ETRI / Rosenberg / Ecofit
Part No:
125XL-0282-010
COO:
TN
ECCN:
EAR99
1
Category:
AC Fan
Dimension:
119 x 119 x 38.9 mm
Voltage Rating:
115 V
Power Rating:
10 W
Maximum Airflow:
57 CFM
Noise Level:
32 dB
Special Features:
None
Termination:
Terminals
Housing Material:
Zamak
Operating Temperature:
-10 to 70 °C