AR22G4L-10E3A
Fuji ElectricSwitch Push Button N.O. SPST Extended Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button Momentary Contact Screw Panel Mount
Search Keywords: AR22G4L10E3A
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Fuji Electric
Part No:
AR22G4L-10E3A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Panel Mount
Pole Throw Configuration:
SPST
Bushing Type:
Threaded
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
N/A
Actuator Style:
Extended Round Button
Illumination:
Orange,LED
Terminal Type:
Screw
Body Orientation:
Straight
Dimension:
44 x 30 x 98.5 mm
IN STOCK: 7
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 8 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
T21-2-5.00A-01-20A-V
SNAPAK® series is a snap-acting hydraulicmagnetic
circuit protector, paddle handle.
PS0SXSBX0
Power Entry Module EMI/RFI Filtered M 3 POS 250VAC 10A Switch/Fuse ST 1 Port
Panel Mount Indicator
KR-14DGE-24
Electromechanical Relay 24VDC 470Ohm 10A 3PDT (40.8x36.5x52.07)mm Socket General Purpose R...