53HS15-02-8-03N
GrayhillRotary Switch - 8 Pole - 2 Decks - 3 Positions Per Pole - 0.25mm Shaft Dia - Non-Shorting - 250 mA - Fixed Stop - Solder Lug.
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
The 53HS15-02-8-03N is rotary switch with diameter of 1.125".
Search Keywords: 53HS1502803N
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Grayhill
Part No:
53HS15-02-8-03N
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
COO:
US
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 0
MOQ for out of Stock Qty: 3
Factory Lead-Time 12 Weeks
Qty
Unit Price
3
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) - 2 Pole - 15A - 300V AC - Lever.