Search Keywords: DTT6201B460LG
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Hammond Canada
Part No:
DTT6201B460LG
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
COO:
DE
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Operating Temperature:
15 to 55 °C
Typical Cooling Capacity:
3500 BTU/h
Packaging:
N/A
Maximum Input Voltage:
460 V
Input Frequency:
50,60 Hz
Family:
DTT
Number Of Phases:
1
Refrigerant Type:
R134a
Maximum Running Current:
2.5 A