HAT903CSAC24 by hasco relays
Image is representational - see mfr. specs
HAT903CSAC24
Hasco Relays
Electromechanical Relay 24VAC 120Ohm 30ADC/40(NO)/30(NC)AAC SPDT (50.29x27.43x28.19)mm Flange Heavy Duty Relay
DESCRIPTION
Search Keywords: HAT903CSAC24
Part No:
HAT903CSAC24
EAR99
15
AC Coil Voltage:
24 V
Maximum Current Rating:
40 A
Mounting:
Flange Mount
Termination Style:
Quick Connect
Operating Temperature:
-40 to 85 °C