MLH100PGL01B
HoneywellHoneywell All Metal Pressure Sensors, MLH Series, Pressure Range 0 PSI to 100 PSI, Units in PSI, Measurement Gage (psi), Electrical Termination Cable (1 m), Pressure Connector 1/4-18 NPT, Output Type 4 mA to 20 mA, Diaphragm Seal - Advanced Thick Film (ATF). ...
DESCRIPTION
Honeywell All Metal Pressure Sensors, MLH Series, Pressure Range 0 PSI to 100 PSI, Units in PSI, Measurement Gage (psi), Electrical Termination Cable (1 m), Pressure Connector 1/4-18 NPT, Output Type 4 mA to 20 mA, Diaphragm Seal - Advanced Thick Film (ATF).