RV4LAYSA154A by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
RV4LAYSA154A
Honeywell
Res Conductive Plastic POT 150K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (30.17 X 27.78 X 36.12mm) Solder Lug Panel Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: RV4LAYSA154A
Supplier:
Honeywell
Part No:
RV4LAYSA154A
Alias/AKA:
53C2150K
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
150 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
30.17 x 27.78 x 36.12 mm
Operating Temperature:
-55 to 120 °C