SZR-MY4-1-AC220V by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
SZR-MY4-1-AC220V
Honeywell
Power Relay 220VAC 3A 4PDT(21.5x28x36)mm Socket ...
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • A wide range of applications from power to sequence control
  • Designed small, four-pole type breaks 3 A load
  • Gold-plated silver contact
  • High dielectric strength (1,800 Vac)
  • High reliability and long life
  • Ultra-high sensitivity with quick response time
  • High vibration and shock resistance
  • UL, CE approved
Search Keywords: SZRMY41AC220V
Part No:
SZR-MY4-1-AC220V
EAR99
20
AC Coil Voltage:
220 V
Contact Arrangement:
4PDT
Maximum Current Rating:
3 A
Termination Style:
Solder
Coil Resistance:
12.95 KOhm
Life Cycle:
Discontinued
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 2
Ships today, if you order in
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 20