VC10F7.5K by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
VC10F7.5K
Honeywell
Res Wirewound 7.5K Ohm 5% 10W ±150ppm/°C Vitreous Enamel AXL
DESCRIPTION
Search Keywords: VC10F75K
Part No:
VC10F7.5K
EAR99
Power Rating:
10 W
Resistance Value:
7.5 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C
Dimension:
46.84 x 10.01 mm