VK100NA-200 by honeywell
VK100NA-200
Honeywell
Res Wirewound 200 Ohm 10% 100W ±100ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: VK100NA200
Supplier:
Honeywell
Part No:
VK100NA-200
EAR99
1
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
100 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
200 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C