PCS-E68LMD+
HTK HONDAConn SCSI M 68 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 68 Terminal 1 Port
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Conn SCSI M 68 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 68 Terminal 1 Port
Search Keywords: PCSE68LMD
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
HTK HONDA
Part No:
PCS-E68LMD+
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Type:
SCSI
Body Orientation:
Right Angle
Mounting:
Through Hole
Gender:
M
Termination Method:
Solder
Pitch:
1.27 mm
Number of Contacts:
68
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
1 A
Operating Temperature:
N/A
IN STOCK: 0
Minimum Order Quantity: 10
Factory Lead-Time 26 Weeks
Qty
Unit Price
10
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
68 50SR VERT RCPT ASSY
Socket Contact - AMP Type II - 14 AWG (2 mm²) Wire Size - Power - Crimp Termination.
50SR SCREWLOCK KIT,FEMALE
B-040-22-N
Coaxial Terminal 22AWG Silver Blue F 30mm Tin