HW1B-M1F10-Y by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
HW1B-M1F10-Y
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
DESCRIPTION
Search Keywords: HW1BM1F10Y
Part No:
HW1B-M1F10-Y
Contact Rating @ Voltage:
745.7 A