HW1L-M2F10QD-Y-24V
IDEC CorporationSwitch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Search Keywords: HW1LM2F10QDY24V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
HW1L-M2F10QD-Y-24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Mounting:
Panel Mount
Pole Throw Configuration:
SPST
Bushing Type:
Threaded
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
745.7 A