HW1L-MF2F10QD-G-24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
HW1L-MF2F10QD-G-24V
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
DESCRIPTION
Search Keywords: HW1LMF2F10QDG24V
Part No:
HW1L-MF2F10QD-G-24V
Pole Throw Configuration:
SPST
Switch Configuration:
N.O.
Contact Rating @ Voltage:
745.7 A