PS5R-VB24 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
PS5R-VB24
IDEC Corporation
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 0.65A 15W
DESCRIPTION
A Power Supply with Din Rail Mount, Input Voltage: 85-264VAC/100-370VDC, Output Voltage: 24VDC, Output Power: 15W, Output Current: 0.65A, Operation Indicator: LED (Green), and Terminal Type: Spring-up M3.5 Screw terminals, and Dimensions: 90 x 22.5 x 95mm
Search Keywords: PS5RVB24
Part No:
PS5R-VB24
Efficiency:
84(Typ) %
AC Input Voltage:
N/A
Family:
PS5R-V
Dimension:
95 x 22.5 x 94.4 mm