PS5R-VC24 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
PS5R-VC24
IDEC Corporation
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 1.3A 30W
DESCRIPTION
A Power Supply with Din Rail Mount, Input Voltage: 85-264VAC/100-370VDC, Output Voltage: 24VDC, Output Power: 30W, Output Current: 1.3A, Operation Indicator: LED (Green), and Terminal Type: Spring-up M3.5 Screw terminals, and Dimensions: 90 x 22.5 x 95mm
Search Keywords: PS5RVC24
Part No:
PS5R-VC24
1
DC Input Voltage:
N/A
Efficiency:
87(Typ) %
Dimension:
95 x 22.5 x 94.4 mm