RH3B-LD-DC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH3B-LD-DC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VDC 10A 3PDT Plug-In
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RH3BLDDC24V
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
RH3B-LD-DC24V
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Relay Construction:
N/A
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
3PDT
Mounting:
Connector
Termination Style:
Quick Connect
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 70 °C
Coil Resistance:
400 Ohm