RV8H-L-D24 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RV8H-L-D24
IDEC Corporation
Electromechanical Relay 24VDC 2.27KOhm 6A SPDT Socket Interface Relay
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
A 6mm Relay with assembled socket, with Input Voltage: 24VDC, Contact Rating: 6A, Contact Configuration: SPDT, Options: Indicator Light, and Terminal Type: Screw