RY2S-ULD-DC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RY2S-ULD-DC24V
IDEC Corporation
Power Relay 120VAC 8.1KOhm 3A DPDT(43.2x14.5x41)mm Bracket Miniature Relay
DESCRIPTION
Search Keywords: RY2SULDDC24V
Part No:
RY2S-ULD-DC24V
COO:
CN
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
3 A
Termination Style:
Quick Connect
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 55 °C
Coil Resistance:
750 Ohm