T110D476K035AS7241 by kemet electronics
Image is representational - see mfr. specs
T110D476K035AS7241
KEMET Electronics
Cap Tant Solid 47uF 35V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 0.8 Ohm 125°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: T110D476K035AS7241
Supplier:
KEMET Electronics
Part No:
T110D476K035AS7241
EAR99
1
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
47 uF
Voltage:
35 VDC
Case Code:
N/R
Tolerance:
10 %
Mounting:
Through Hole
Equivalent Series Resistance:
0.8 Ohm
Dimension:
19.96 x 8.92 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C