T495X107K010ATE100 by kemet electronics
Image is representational - see mfr. specs
T495X107K010ATE100
KEMET Electronics
Cap Tant Solid 100uF 10V X CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.1 Ohm 125°C T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: T495X107K010ATE100
Supplier:
KEMET Electronics
Part No:
T495X107K010ATE100
COO:
MX
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
100 uF
Voltage:
10 VDC
Case Code:
X
Tolerance:
10 %
Mounting:
Surface Mount
Equivalent Series Resistance:
0.1 Ohm
Lead Pitch For Radial:
N/R
Dimension:
7.3 x 4.3 x 4 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C