CLG-150-12A by mean well
Image is representational - see mfr. specs
CLG-150-12A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 132W - Adj: 12 Vdc @ 11,000mA - Dim: No
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: CLG15012A
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
CLG-150-12A
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
AC/DC
Style:
Enclosed
Type:
Constant Current
Output Type:
Adjustable
Dimming:
No
Maximum Output Power:
132 W
Output Voltage Range:
9.0 to 12.0 Vdc
Maximum Output Current:
11,000 mA (11.0 A)
Minimum AC Input Voltage:
90
Maximum AC Input Voltage:
295
Minimum DC Input Voltage:
127
Maximum DC Input Voltage:
417
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-30 to 70 °C