EPP-300-27 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
EPP-300-27
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 27V@7.4A - 199.8W 1 ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
End of Life: Final orders must be placed by 12/31/2026
DESCRIPTION
The MEAN WELL EPP-300-27 is a reliable and high-quality AC/DC power supply with a single output of 27V at 7.4A, delivering a total power output of 199.8W. This power supply is designed for a wide range of industrial applications, providing stable and efficient power for demanding electronic devices. With excellent performance and built-in safety features, the EPP-300-27 ensures the longevity and reliability of your equipment.
Search Keywords: EPP30027
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
EPP-300-27
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
DC Input Voltage:
N/A
AC Input Voltage:
N/A
Dimension:
127 x 76.2 x 35 mm