GSM60B24-P1J
MEAN WELLAC/DC Adapter - Desktop - 60 Watts: 24V @ 2.5A - IEC C320-C8 Inlet
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
AC/DC Adapter - Desktop - 60 Watts: 24V @ 2.5A - IEC C320-C8 Inlet
Search Keywords: GSM60B24P1J
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
GSM60B24-P1J
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Dimension:
125 x 50 x 31.5 mm
Adapter Color:
Black
AC Input Voltage:
80 to 264
CoC Tier:
No
DC Input Voltage:
120 to 370
AC Input Current - Maximum:
0.58A