HLG-185H-48B by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-185H-48B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 187W - Fixd: 48 Vdc @ 3 -900mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist. ...
DESCRIPTION
Ensure optimal performance of your electronic device with the use of this HLG-185H-48B AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 48 V and maximum output power of 187.2 W. This part's single output can handle a current up to 3.9 A. This part has a temperature range of -40 °C to 70 °C.
Search Keywords: HLG185H48B
Part No:
HLG-185H-48B
Input/Output Type:
AC/DC
Output Type:
Fixed, Dimmable
Dimming:
1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
Maximum Output Power:
187 W
Output Voltage Range:
24.0 to 48.0 Vdc
Maximum Output Current:
3,900 mA (3.9 A)
Operating Temperature:
-40 to 90 °C