LRS-200-12 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
LRS-200-12
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 12V@17A - 204W.
DESCRIPTION
The LRS-200-12 is an AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc.. It has a voltage of 12 V and maximum output power of 204 W. This part's single output can handle a current up to 17 A. This part has a temperature range of -30 °C to 70 °C.
Search Keywords: LRS20012
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
LRS-200-12
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Dimension:
215 x 115 x 30 mm
AC Input Voltage:
90 to 132,180 to 264 V
DC Input Voltage:
240 to 370 V